neděle, prosince 23, 2007

Ubohost

Dobrá, na stupnici ubohosti od 1 do 10 je linkování videa na YouTube někde kolem devítky, ale tohle je tak smrtelně vtipné, že to nemůžu nezalinkovat: Here Comes Another Bubble, Version 1.1. (více viz zde).

A když už jsem u toho: pokud jste na The Escapist přehlédli Zero Punctuation, a máte dost času, tak rozhodně doporučuji.

2 komentáře:

BVer řekl(a)...

ruznych variaci na tema "je tu nova bublina" se posledni pulrok objevilo spousta.

rekl bych, ze jde spis o predstrasenost, kterou vyvolalo asi hlavne kapitalove nadhodnoceni Facebooku.
k nejakemu praskani bubliny tezko dojde, protoze rizikovi investori se prave z konce devadesatych dost dokazali poucit a vetsina proinvestovanych penez pochazi ze soukromych kapes zakladatelu.

jIRI řekl(a)...

Pro mě, jakožto laika, je těžko říct, jestli je tu bublina nebo ne. Asi se investuje méně peněz do více start-upů než v bublině 1.0 (ony i ty náklady jsou díky OSS řešením jako je LAMP mnohem nižší), investoři jsou asi opatrnější, a peníze sypou po menších dávkách s přihlédnutím k tomu, jak se ten který projekt vyvíjí.

Co mi ovšem připadá velmi bublaninové je fakt, že dneska se tyhle 2.0 projekty nehodnotí podle ročních výnosů, ale podle _hype_ který generují (ano, Facebook je výkladní skříň tohohle přístupu), podle počtu uživatelů bez ohledu na to, kolik peněz přinesou, většina projektů je "zadarmo" a jediným příjmem má být reklama a tak dále a tak podobně.

Tak trochu mi to připomíná jak jsme se tu onehdy bavili o personální politice a o tom, že programátoři se dneska nehodnotí podle produktivity ale _příslibu_ produktivity.

Pokud jde o to konkrétní video: je prostě legrační, protože je vlastně až smutně pravdivé.